V podvozku další soupravy pražského metra se objevily trhliny, které ji vyřadily z provozu. Je to už pátá závada na soupravě metra firmy Siemens, kvůli níž nesmí na trať.

Dopravní podnik (DPP) sice ujišťuje, že problémy s obsluhou linky C, na nichž tyto vozy jezdí, nyní nehrozí, pracuje však na záložní variantě. Pokud by se porucha objevila na dalších soupravách, nemusel by dopravní podnik dodržet nasmlouvané intervaly spojů na této trase.

Podle zástupců odborů DPP se počítá s technickou úpravou některých souprav určených pro linku A tak, aby bylo možné je nasadit do provozu na "céčku".

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.