Reforma daní se zřejmě brzy rozšíří o novou fintu v boji s daňovými úniky - e-účetnictví. Všechny firmy a podnikatelé, kteří obchodují se zbožím, které je zatíženo spotřební daní (cigarety, alkohol a pohonné hmoty) budou muset vystavovat elektronické účetní doklady a posílat je státu. Ten k nim bude mít stálý příštup a bude moci snáz kontrolovat, jestli nedochází k daňovému úniku. Na těchto daních a na DPH totiž stát ročně kvůli daňovým únikům přichází odhadem až o 10 miliard korun.

O tomto záměru ministerstva financí již dříve informovaly HN. Teď je už však známý i konkrétní mechanismus. U daňové reformy, která je nyní v parlamentu, se totiž objevil pozměňovací návrh, který tuto povinnost zavádí. A podepsáni jsou pod ním poslanci všech tří stran vládní koalice, takže by neměla hrozit koaliční roztržka.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.