Vysoký úředník Pozemkového fondu Michal Frydrych prodával pozemky svému otci. Podle zjištění HN na něj převedl přes 43 hektarů pastvin a polí. Transakce, které vyvolávají podezření ze střetu zájmů, se odehrály kolem roku 2005, kdy byl ředitelem liberecké pobočky fondu. Dnes šéfuje poradcům na ústředí v Praze.

"Byla to výběrová řízení. Takže soutěž obálkovou metodou, kde rozhodovala nejvyšší cena," odmítá Frydrych podezření, že měl otec protekci. Dokumenty ale ukazují, že v některých případech kupoval otec parcely velmi levně.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.