Smog dusí obyvatele Česka už několik dní. Nejhorší je situace stále v Moravskoslezském a Ústeckém kraji, ale nově trápí i jiná místa republiky. Stav regulace vyhlásili meteorologové v pondělí večer i ve středních Čechách.

"V posledních letech bývá i v místech, kde na něj lidé nebyli zvyklí," potvrzuje šéf odboru modelování a expertiz ČHMÚ Josef Keder, který byl hostem úterního on-line rozhovoru se čtenáři serveru IHNED.cz.

V diskusi mimo jiné řekl, že toho, kdo v kamnech nespaluje pouze k tomu určené materiály, považuje za zločince. Reagoval tak na dotaz čtenářky, která se ptala, co se děje, když se spalují PET lahve, mokré dřevo, hadry a běžný odpad. To údajně pálí její soused.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.