Policejní škrty, kvůli nimž se dostal do ostrého sporu policejní prezident Petr Lessy s ministrem vnitra Janem Kubicem, mají druhou – dosud veřejně nepropíranou – fázi. Policisté mají šetřit na energiích, telefonech, naftě i výstroji.

Analýza, kterou si od poradního sboru nechal Kubice připravit, má pět částí. Veřejně se však zatím probíraly pouze ty, podle nichž se má dramaticky snížit počet velitelských a kancelářských postů.

„Přidělování financí na takzvané mandatorní výdaje se děje jakýmsi průměrováním minulosti a nikdo nenutí zodpovědné funkcionáře šetřit,“ stojí v nepublikované části analýzy poradní komise, kterou mají Hospodářské noviny k dispozici. „Naopak, velmi často jde o to, že úspora jednoho roku nese za výsledek snížení přídělu na příští rok bez ohledu na to, že ten, kdo šetří, dostává stále stejně.“

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.