Seškrtat velitelské a kancelářské posty nestačí. Poradní komise ministra vnitra Jana Kubiceho k připravovaným škrtům u policie sestavuje další, dosud nezveřejněný seznam úspor ve výši minimálně 300 milionů korun.

Server IHNED.cz a Hospodářské noviny mají soupis k dispozici. A vybraly z něj deset položek, na nichž může policie významně ušetřit. 

Kde může policie šetřit podle poradců Jana Kubiceho

1. Méně energie

Experti ministrovi navrhli například úspory na energiích v policejních ředitelstvích a služebnách. Úspora: minimálně 90 milionů korun.

2. Levnější software

Policisté by mohli změnit softwarové vybavení v počítačích. Měli by více využívat bezplatné produkty. Úspora: desítky milionů korun.

3. Pryč s kantýnami

Policie by se mohla zbavit jídelen a kantýn. Pronajala by je. Úspora: 80-100 milionů korun.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.