Náklady na výstavbu nového studia ČT Brno klesnou z plánovaných 600 milionů korun na zhruba 350 milionů korun.

Generální ředitel Petr Dvořák uvedl, že studio by mělo vyjít na 350 až 400 milionů korun, přesná čísla se ještě budou dolaďovat.

Stavební povolení na studio je podle něj už vydáno, mělo by být doručeno během několika dní. Členově rady už v úterý jednali v Brně se zástupci pražského vedení ČT.

"Členové rady to přijali s velkým uspokojením," řekl k plánovaným úsporám předseda rady Milan Uhde.

Nové brněnské studio by mělo stát na pozemcích v Brně-Líšni, které ČT koupila od Zetoru na podzim za 40 milionů korun. Stavba by měla být hotova do léta 2013. Původně se hovořilo o ceně mezi 600 až 750 miliony. Na stavbu bylo vydáno územní rozhodnutí. Příští rok má ČT vypsat tendr na dodavatele stavby.

Projekt plánů na stavbu nového brněnského studia už se v minulosti několikrát ocitl v ohrožení. O pozastavení projektu kvůli vysokým nákladům hlasovala v červenci Rada ČT, návrh ale neprošel. Studio v Brně se stalo i jedním z témat předvolební kampaně před volbou generálního ředitele televize.

V areálů bývalého Zetoru vznikne nové studio ze stávající čtyřpatrové stavby, u které dojde jak k sanaci, tak dostavbě. Pracovat v ní bude zhruba 250 zaměstnanců. Nová budova navíc výrazně sníží roční provozní náklady o přibližně jednu třetinu, nabídne dostatek parkovacích míst apod.

Projekt vyhotovila firma S-projekt plus, která v minulosti vybudovala Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně nebo rekonstruovala mezi léty 1997 a 2000 Českou národní banku v Praze.

Budovy, ze kterých Česká televize z Brna vysílá v současnosti, by chtěl podnik prodat a z peněz uhradit část nákladů na výstavbu nového sídla.

Související