První krůček k "rozklikávacímu" rozpočtu Česka je na světě.

Udělalo ho ministerstvo financí, které na svém webu ve středu zveřejnilo údaje o svých příjmech a výdajích. A to ve formě, která je přece jen o něco přístupnější než rozsáhlé tabulky, v nichž je rozpočet běžně k dispozici. Na jednotlivé položky si lze kliknout a zjistit požadovaná data.

„Jedná se o další krok pro zvýšení transparentnosti veřejných financí,“ uvedl ministr financí a místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek. „Úřadům nic nebrání zveřejnit svůj rozpočet v tomto členění, navíc s tím nebudou mít žádné dodatečné náklady,“ dodal ministr.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.