Bohuslav Svoboda a osm jeho spojenců podepsali dohodu o pražské koalici s TOP 09. Šéfa pražské ODS Borise Šťastného se ale Svoboda na nic neptal. Svůj krok zkonzultoval po telefonu jen s premiérem Nečasem. A ten ho podpořil.

A že by dohoda definitivně rozštěpila pražskou ODS? "To si neumím představit. Jednal jsem podle dohody z pondělní regionální rady. Tento krok podle mě ODS sjednotí," říká Svoboda v rozhovoru pro server IHNED.cz.

Jak se vám podařilo uzavřít koalici s TOP 09?

Dohoda byla uzavřena po ranním zasedání krajského výboru TOP 09. Její reprezentace nám nabídla koaliční spolupráci s tím, že uznává primátora a radní za ODS, protože už prokázali, že jsou schopni vést město. Dohodli jsme se tedy na vytvoření koalice rozpočtové odpovědnosti, kterou podporuje všech 26 zastupitelů za TOP 09.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.