Soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 9 poslala do vazby šéfa pražských strážníků Vladimíra Kotrouše. Prohlásila to mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová. Státní zástupce o vazbu požádal kvůli obavě, že by mohl ovlivňovat svědky a mařit vyšetřování.

"Soudkyně vyhověla našemu návrhu na vzetí do vazby," řekla Zenková. Zda si Kotrouš proti rozhodnutí podal stížnost, nechtěla komentovat. Pokud by tak učinil, stížností by se zabýval městský soud.

Kotrouš byl obviněn v souvislosti s korupčním jednáním, které se týkalo poskytování jistých "služeb" městské policii.

Policisté šéfa pražské policie zadrželi v pátek, podle Lidových novin přímo ve svém autě a to i s penězi z úplatku. Informace stanice Nova hovoří o tom, že bankovky byly předem označeny policií.

Do pozdních večerních hodin pak vyšetřovatelé prohledávali ředitelství městské policie, které sídlí v Korunní ulici na Vinohradech, i byt podezřelého.

Podle dostupných informací Kotrouš dostal peníze za "určitou službu". Rychlá akce Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu byla výsledkem několikaměsíčního vyšetřování.

Státní zástupce o vzetí podezřelého do vazby požádal v neděli dopoledne. Důvodem byly obavy, že by se mohl pokusit ovlivňovat zatím nevyslechnuté svědky a mařit tak vyšetřování.

Primátor Bohuslav Svoboda (ODS) uvedl, že pokud se informace o obvinění Kotrouše potvrdí, bude postaven mimo službu, případně s ním bude ukončen pracovní poměr. Záležet bude na závažnosti obvinění.

Vladimír Kotrouš Městské policii šéfuje od roku 2002, nastoupil k ní ale už o deset let dříve. Po studiu na policejní akademii působil deset let jak ředitel obvodu pro Prahu 6, poté krátce náměstkem ředitele strážníků.

Související