Jsou to sice jen drobné v miliardovém rozpočtu na stavbu dálnice D3, ale velmi dobře dokumentují, proč se v Česku staví jedny z nejdražších autostrád na světě.

Jak zjistil Nejvyšší kontrolní úřad, ředitelství silnic a dálnic neposílalo stavebním firmám jen peníze za vybudování dálnice. Další peníze inkasovaly firmy za pronájmy. Totiž: úředníci ředitelství si od stavitelů půjčovali auta.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ředitelství silnic a dálnic si pronajímalo při stavbě dálnice D3 na jih Čech osobní automobily Škoda Fabia, za které zaplatilo dvojnásobek běžné ceny. Peníze šly stavebním firmám, od nichž si ŘSD vozy půjčovalo.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.