Když komunistický premiér Klement Gottwald v únoru 1948 oznámil převzetí moci, bylo Miloslavu Růžičkovi 23 let. S tím, co se dělo v Československu, nesouhlasil, a tak pomáhal rozdávat letáky požadující vypsání nových voleb pod kontrolou OSN.

"Tím jsme chtěli docílit návratu demokracie do Československa, tak jsme byli tehdy naivní. Nevěděli jsme, že komunisté přišli z Ruska s programem, který počítal se zrušením Agrární strany, která by určitě získala hodně hlasů," vypráví šestaosmdesátiletý muž, který ve čtvrtek převzal od Asociace nositelů legionářských tradic cenu  Český patriot za celoživotní dílo.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.