Ve vybaveností domácností počítačem a internetem se Česko nachází hluboko pod unijním průměrem. Vyplývá to z mezinárodního srovnání, které zveřejnil Český statistický úřad.

Na pomyslném žebříčku zemí evropské sedmadvacítky by se české domácnosti umístily ve vybavenosti osobním počítačem na 20. místě a na 18. místě z hlediska připojení k internetu.

Vyšší podíl domácností vybavených počítačem s internetem tak mají například i v sousedním Slovensku či Polsku. Hůře naopak v unijním srovnání dopadly jižní státy jako Španělsko, Portugalsko, Řecko či Itálie.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.