Martin Dvořák nastoupil do čela Dopravního podniku hl. města Prahy v roce 2007 za vlády primátora Pavla Béma. Nepopírá, že s ním měl dobré vztahy, a nepopírá, že současná nová koalice ODS a TOP 09 uvažuje o jeho odvolání.

Kritiku, že si to zaslouží za špatné hospodaření dopravního podniku, ale v rozhovoru pro HN a server IHNED.cz rezolutně odmítl.

TOP 09 vás kritizuje za hospodaření DP a žádá váš odchod. Je kritika oprávněná?

Nerozumím tomu. Kdyby někdo řekl, že jsem reprezentantem "staré party", tak tomu rozumím. Nikdy jsem se tím netajil, určitě jsem fungoval v éře Pavla Béma, ale vyčítat mi hospodaření je obrovský nepravdivý faul. Z našich výročních zpráv, čísel a výkazů lze jednoznačně odvodit, že DP pod mým vedením dokázal zlepšit provozní hospodaření, úhradu starých závazků, snížení počtu zaměstnanců, navýšení vozokilometrů a další. Co víc po mně kdo chce?!

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.