Za koncem Rudolfa Blažka v čele klubu zastupitelů ODS stojí primátor Bohuslav Svoboda. Ten dopoledne svolal mimořádné jednání klubu, v němž na začátku změnu na post předsedy klubu navrhnul. K jeho návrhu se přidala nadpoloviční většina zastupitelů.

Nečekaná změna programu Blažka podle jeho slov zaskočila. "Nikdo mne o ní předem neinformoval a ani ji se mnou neprojednal," uvedl šéf klubu, který následně sám z funkce odstoupil. "Nechci rozdělovat zastupitelský klub," vysvětlil.

Proti Svobodově stylu vystoupil starosta městské části Prahy 11 Dalibor Mlenský. "Podle pravidel jednacího řádu musí být personální body oznámeny všem členům klubu s týdenním předstihem. Dnešní mimořádná schůze byla přitom svolána dopoledne a byla zahájena v 17:00," řekl.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.