Hokejisté Sparty si udrželi v polovině základní části extraligy vedení v tabulce, když v derby s trápící se Slavií o jejich výhře rozhodl až Broš v samostatných nájezdech, v nichž byl jediným úspěšným střelcem. Liberec tak dnes v dohrávce s Plzní svého pražského rivala na špici tabulky může dostihnout, ale vzhledem k lepšímu skóre Sparty, ji nepředstihne.

Asistent sparťanského kouče Richard Žemlička si pochvaloval úroveň i atmosféru derby. "Poznamenal nás začátek utkání, kdy jsme byli hned v první minutě vyloučení a poté dostal Honza Hanzlík do obličeje - podle zpráv z nemocnice má vyražené dva zuby a tržné rány na rtech a bradě. Hrálo se pak ale atraktivní utkání, bylo hodně diváků, mělo to náboj. Byl to hokej, který se musel líbit, bohužel padly v základní hrací době jen dva góly. My jsme rádi za to, že jsme udělali dva body."

Stejný názor na úroveň zápasu měl i jeho protějšek ze Slavie Jiří Čelanský. "Byl to to velice atraktivní utkání, kterému dominovaly výborné obrany a gólmani. Bohužel jsme ze čtyř penalt nedokázali dát gól. Z toho pohledu je bod tady pro nás vítězstvím. Na penalty šli hráči, kteří se při nich během ranního rozbruslení a celý týden nemýlili, ale v utkání bohužel neuspěli."

V souboji dvou nejhorších týmů soutěže rozdrtily předposlední Karlovy Vary poslední Mladou Boleslav 6:0 a unikli jí o čtyři body. Druhým hattrickem v kariéře se na tom nejvíc podílel obránce David Nosek.

První čisté konto v sezoně si připsal gólman Lukáš Mensator, jenž navíc přihrál i Noskovi na jeho třetí gól v utkání. Nový trenér Bruslařského klubu Petr Novák naopak musel po nedělní výhře nad Brnem strávit ve druhém utkání na lavičce tentokrát debakl.

V repríze loňského finále soutěže porazily Vítkovice - Třinec 3:1 a je to už popáté z posledních šesti zápasů na svém stadionu, co mistra porazily. O úspěchu Ostravanů rozhodly přesilovky: dva góly v nich dali, třetí padl pouhou vteřinu po jejím skončení. Prvním gólem v sezoně výhru vicemistrů zpečetil veterán Juraj Štefanka. Vítkovičtí uspěli už i v prvním vzájemném duelu v této sezoně, když vyhráli v Třinci 3:2 po samostatných nájezdech.

HC Sparta Praha - HC Slavia Praha 2:1 po sam. nájezdech

Branky a nahrávky: 21. Milam (Jánský, I. Rachůnek), rozhodující sam. nájezd Broš - 59. Krenželok (Sim). Rozhodčí: Kalivoda, Jeřábek - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváci: 10 840. Třetiny: 0:0, 1:0, 0:1 - 0:0.

Sparta: Pöpperle - Milam, Sersen, Jan Hanzlík, D. Kočí, Philipp, Husák, Krstev, Kasík - Jánský, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Tenkrát - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Pacovský, Žálčík, Forman. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.

Slavia: M. Kopřiva - Kuboš, Kadlec, Roth, Kolařík, J. Krejčík, Šulc - Kalus, Alinč, Vondrka - T. Svoboda, V. Růžička ml., Tomica - Sim, Dušek, Krenželok - Sklenář, P. Jelínek, J. Doležal. Trenéři: V. Růžička st., Čelanský a Beránek.

HC Kometa Brno - PSG Zlín 0:1

Branka a nahrávky: 21. Galvas (Čajánek, Leška). Rozhodčí: Hradil, Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 12:13, navíc Hubáček 10 min. a do konce utkání, Koreis, Valach - Holík, Roman Vlach všichni 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 7096.Třetiny: 0:0, 0:1, 0:0.

Brno: Trvaj - Švrček, Žižka, Kováčik, Bičánek, Kempný, Malec, od 41. navíc Valach - Balej, Petrovický, Pospíšil - Dlouhý, L. Čermák, Jaroslav Svoboda - Jakub Svoboda, Divíšek, Hubáček - Erat, Koreis, H. Zohorna - od 35. Jankovič. Trenéři: Venera a Oslizlo.

Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Matějíček, Galvas, Zámorský, Lučka, Míka, Tesařík - Holík, Leška, Köhler - Důras, Čajánek, O. Veselý - Kubiš, Roman Vlach, Ondráček - Honejsek, T. Sýkora, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Verva Litvínov 5:1

Branky a nahrávky: 25. Kousal (Radil), 32. Kolář I (Koukal), 33. Radil (Nahodil, Kolář II), 39. Nahodil (Bartek), 46. Nahodil (Radil, Zohorna) - 41. Pojkar (Trávníček). Rozhodčí: Šír, Mikula - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 8014. Třetiny: 0:0, 4:0, 1:1.

Pardubice: M. Růžička - Píša, Kočí, Benák, Kolář II, Sičák, Borer - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Kousal, Buchtele - Radil, Nahodil, Zohorna - od 52. navíc T. Nosek. Trenéři: Hynek a Lubina.

Litvínov: Franěk - Gula, Kubát, Kousalík, Pojkar, Černošek, Havelka, Brejčák, Stříteský - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Trávníček, Hanzl, Ručinský - Frolík, Hujsa, Jenáček - Majdan, Gerhát, Bojer. Trenéři: Kučera a Kýhos.

HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 6:0

Branky a nahrávky: 8. Pech (Zaťovič), 19. D. Nosek (Melenovský), 26. Mikeska (Melenovský, Skladaný), 28. D. Nosek (Gřegořek, Kumstát), 33. D. Nosek (Mensator), 34. Gawryletz (Gřegořek, Dej). Rozhodčí: Souček, Hodek - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 5:10. Využití: 4:0. Diváci: 2565.Třetiny: 2:0, 4:0, 0:0.

Karlovy Vary: Mensator - D. Nosek, Přindiš, Bombic, Mocek, Gřegořek, Gawryletz, Gründling, Gulaši - Košťál, Skuhravý, Kumstát - Zaťovič, Pech, Dej - Skladaný, Mikeska, Melenovský - Kuběna, Zucker, Kupec. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický.

Mladá Boleslav: Valent - Hay, Chaloupka, Žabka, Beňovič, Rýgl, Baldwin, Drábek, Koma - Balaštík, Podkonický, Mikulík - Cetkovský, Bahenský, Tomas - Jiránek, Stieler, Demel - Svačina, Vrbata, Goertzen. Trenéři: P. Novák a Hiadlovský.

HC Vítkovice Steel - HC Oceláři Třinec 3:1

Branky a nahrávky: 17. Malík (Burger, J. Káňa), 29. Strapáč (Šedivý, Klimek), 53. Štefanka (Sloboda, Burger) - 12. Kohn (Polanský). Rozhodčí: Blecha, Homola - Blümel, Kis. Vyloučení: 4:6, navíc Malík (Vítkovice) 10 min. a 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 5545.Třetiny: 1:1, 1:0, 1:0.

Vítkovice: Málek - Malík, Kudělka, Punčochář, Ovčačík, Sloboda, Rehák - Štefanka, Húževka, T. Káňa - Šedivý, Burger, J. Káňa - Pohl, Hruška, Klimek - Strapáč, Szturc, Walker. Trenéři: Trličík a Moták.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Cartelli, P. Hořava, Richter, Lojek, Kania, Hudec - D. Květoň, Bonk, M. Hořava - Klimenta, Peterek, Marosz - Kohn, Polanský, Chovan - McGregor, Ostřížek, Rufer. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

HC Mountfield České Budějovice - Rytíři Kladno 5:2

Branky a nahrávky: 11. Gulaš (Kašpařík, Mikuš), 26. Šimánek (Kašpařík), 26. Kotalík (Gulaš), 32. Martynek (Kašpařík), 39. Gulaš (Kotalík) - 28. Kuchler (Bicek, Patera), 58. Knotek (Hluchý). Rozhodčí: Minář, Šindler - Barvíř, Jindra. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 3634. Třetiny: 1:0, 4:1, 0:1.

České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Kranjc, J. Novák, Vydarený, Kolarz (46. Vráblík), Mikuš - Martynek, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Kotalík, Červený - Sailer (21. Burián), Langhammer, Podlešák - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný. Trenéři: F. Výborný a Kupka.

Kladno: Chábera (32. Cikánek) - Majeský, J. Drtina, Lepine, Toman, L. Procházka, Piskáček, od 32. navíc David Růžička - Bicek, Patera, Kuchler - Hovorka, Dragoun, Kalla - Valský, Lukáč, Kafka - Bílek, Knotek, Hluchý - od 21. M. Látal. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

1. HC Sparta Praha                               26 13 4 6 3 81:50 53
2. Bílí Tygři Liberec                                25 12 7 0 6 71:55 50
3. HC Mountfield Č. Budějovice             25 14 2 1 8 73:57 47
4. HC Plzeň 1929                                  25 13 2 3 7 77:69 46
5. PSG Zlín                                            27 10 5 4 8 55:58 44
6. HC Oceláři Třinec                              26 11 2 5 8 80:68 42