Dvořák doplnil zbývající členy do nejužšího vedení veřejnoprávního média. Na pozici šéfa obchodu a marketingu jmenoval Jana Svobodu, svého konkurenta z letošní volby generálního ředitele. Pozici ředitele výroby bude zastávat Václav Myslík, ředitelkou vývoje bude Jana Kasalová, ředitelem techniky se stane Rudolf Pop. Všichni se svých funkcí ujmou ve čtvrtek 1. prosince. Dvořák to řekl ve středu na tiskové konference k ukončení analogového vysílání ČT.

Nejužší vedení bude mít devět členů. Původně jich mělo být osm, ale Dvořák se rozhodl mezi vrcholový management zařadit i ředitele techniky. "Ta technika je tady mnohem větší, než jsem si vůbec představoval a její dopad a váha je tak zásadní, že potřebuji, aby člověk, který ji bude řídit, byl na úrovni číslo jedna," řekl Dvořák.

Bude i změna mluvčího?

Od nového roku by v rámci útvaru generálního ředitele mělo v ČT vzniknout i oddělení komunikace, které bude mít mimo jiné na starosti prezentaci televize navenek. Do čela oddělení byla nominována Daniela Němcová. O tom, zda dojde ke změně i na místě tiskového mluvčího, nechtěl Dvořák mluvit, rozhodne se prý v rámci oddělení.

Dosavadní manažer digitalizace programu ČT Pavel Hanuš by měl vést tzv. projektovou kancelář, která bude zřízena v útvaru přímo podléhajícímu generálnímu řediteli.

Pokračuje tak obměna managementu televize, která začala s říjnovým nástupem Dvořáka do čela ČT. Naposledy byl odvolán výkonný ředitel ČT1 Radan Dolejš, kterého prozatím nahradil Milan Fridrich. Na počátku minulého měsíce jmenoval Dvořák do funkce ředitele programových okruhů právě Fridricha, který do té doby vedl sekci nových médií.

Finančním ředitelem se stal bývalý výkonný ředitel TV Nova Milan Cimirot a výkonným ředitelem ČT24 někdejší šéf dnes již neexistující televize Z1 Šámal. Počet členů vrcholového vedení do devíti doplňují ředitelé regionálních studií. V čele sekce nových médií místo Fridricha stanula jeho dosavadní zástupkyně Pavlína Kvapilová.