"Když slyším tu Babišovu rétoriku a trochu se nad ní pousmívám, říkám si: Ježíšmarjá, neříkali jsme taky někdy něco takového?" říká první místopředsedkyně Věcí veřejných Karolína Peake.

HN: Souhlasíte s premiérem, který minulý týden přirovnal protikorupční iniciativy k lidem, kteří se přidávali k partyzánům v dubnu roce 1945?

Premiér chtěl říci, že vláda se snaží něco dělat. Ono „protikorupční vzepětí“ lidí, kteří jsou ze dne na den bojovníky proti korupci jen proto, že je to moderní, opravdu vzbuzuje podzdvižení obočí.

HN: Nad kým obočí pozvedáte?

Nedůvěryhodný je pro mě zejména pan Andrej Babiš se svou protikorupční rétorikou. Je to jen oportunista, který vždy využíval situace. Ať už na konci komunismu nebo potom v byznysu v devadesátých letech. A stejné je to s ním i teď.

Někde jsem četla titulek „Babiš: Korupce se vymkla z rukou.“ Já bych ho změnila. Mělo by tam být spíš „Babiš: korupce se MI vymkla z rukou.“

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.