Je to změna stvořená jako mávnutím kouzelného proutku. Jako by spory ministra vnitra Jana Kubiceho s policejním prezidentem Petrem Lessym z posledních dní vůbec neexistovaly a vše se urovnalo během jediného dopoledne.

Lessy v pondělí místo rezignace, k níž jej ministr minulý týden vyzval, předložil jinou koncepci úspor na svém úřadě a zabralo to. Kubice už netrvá na jeho demisi, komunikace se prý mezi oběma muži vylepšila.

Ministr i policejní prezident veřejně oznámili, že na pondělní společné schůzce našli společnou řeč a došlo mezi nimi ke shodě. Lessy ve svých představách ustoupil a podřídil se Kubicemu. Ten proto couvl a rezignaci již nepožaduje.

"Pan policejní prezident mě velmi mile překvapil svým pozitivním přístupem. Předložil materiály, které jsem chtěl vlastně od 15. října," prohlásil Kubice.

Policejní šéf navrhnul odchod stovky lidí. A ponechá si jen tři náměstky místo čtyř. Zruší pozici náměstka pro strategii, kterou doteď zastával Pavel Osvald. Právě tento post způsobil jeden z konfliktů mezi Kubicem a Lessym.

Podle předsedy sněmovního branně - bezpečnostního výboru Jana Vidíma policejní prezident pochopil, že odpovědnost za resort nese ministr vnitra. "Proto ustoupil," řekl Vidím České televizi.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.