Lobbistovi a jednomu z nejvlivnějších pražských podnikatelů Ivo Rittigovi na účty přicházely desítky milionů korun z pražského Dopravního podniku, tvrdí Nadační fond proti korupci (NFPK). Rittig se proti nařčení NFPK ostře ohradil.

"Jsem šokován, jak bezostyšnému osočení jsem byl vystaven," uvedl Rittig v úterním tiskovém prohlášení. Se svým právníkem připravuje trestní oznámení pro trestný čin pomluvy a křivého obvinění, které chce následně poskytnout médiím.

Fond ve stejný den podrobně vykreslil rozbujelou a dobře organizovanou korupci v Dopravním podniku. U Rittiga podle něj končily peníze z předražených dodávek jízdenek, pohonných hmot nebo náhradních dílů.

"Vlastní investigativní činností jsme zmapovali finanční toky. A zjistili, že končí u Ivo Rittiga," řekl člen správní rady NFPK a bývalý šéf rozvědky Karel Randák.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.