Firma Neograph, v níž je Vladimír Sitta mladší obchodním ředitelem, dodávala Pražskému dopravnímu podniku (DPP) dvojnásobně předražené jízdenky, jejichž černý výnos v desítkách milionů korun končil podle zjištění Nadačního fondu proti korupci (NFPK) na účtech lobbisty a šedé eminence ODS Ivo Rittiga.

Přesto se Sitta mladší (firmu spoluvlastní i jeho stejnojmenný otec) rozhodl upozornit na korupční obchodování a starou nevýhodnou smlouvu nahradil jinou.

"Právě proto, že je do této kauzy zatažena polovina společnosti mého otce, je nezbytné na to upozornit," uvedl Sitta mladší v online rozhovoru se čtenáři IHNED.cz.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.