Bývalý úředník ministerstva obrany Pavel Šmidrkal, který dlouhodobě kritizuje plýtvání při armádních zakázkách, upozornil na další tendr, který považuje za zbytečný.

Jde sice "jen" o stotisícovou zakázku na technické poradenství pro internetové oddělení, ale ministerstvo jej údajně nepotřebuje. "Vystačí si s lidmi, kteří tam pracují," argumentuje Šmidrkal, podle něhož se na ministerstvu hýří nejen při obřích miliardových tendrech, ale právě i při mnohem menších obchodech.

A sotva se společně se serverem IHNED.cz začal zajímat o zakázku, která má údajně zefektivnit práci videooddělení, a jejíž zbytnost popsal v dopise ministru Alexandru Vondrovi (ODS) a předsedovi sněmovního výboru pro obranu Františku Bublanovi (ČSSD), bylo výběrové řízení před několika dny ukončeno.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.