Šéf TOP 09 Karel Schwarzenberg bývá občas hanlivě označován za "Eurohujera" a podle jeho slov mu to ani příliš nevadí. Schwarzenberg přiznal, že v české vládě zaznívají různé hlasy na to, zda má Česko zaplatit 89 miliard korun jako zdroj pro Mezinárodní měnový fond pro záchranu společné měny. "Zatím nemáme společný postup, musíme ho dojednat," uvedl Schwarzenberg s tím, že podle něj bychom peníze měli uvolnit. "Nic jiného nám asi ani nezbyde," dodal ministr zahraničí s tím, že se nesmíme v Evropě izolovat.

Ministr zahraničí doufá, že se premiér Nečas neotočí k Evropě zády. "Já jsem přesvědčen, že pan premiér si je povědomen nesmírné odpovědnosti, kterou toho času nese za osud České republiky, a že ví, že se Česká republika nesmí a nemůže izolovat v Evropě. Že by to bylo nastoupení velice strmé cesty dolů," řekl Schwarzenberg.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.