Exilového spisovatele Jana Nováka zná hlavně čtenář zásadního díla moderní české literatury, románu Zatím dobrý o osudech bratří Mašínů. Scenárista a dokumentarista Novák, který začal publikovat v exilovém nakladatelství Sixty-Eight Publishers, ale také přeložil aktovky Václava Havla do angličtiny a o bývalém prezidentovi natočil dokumentární filmy Občan Havel jede na dovolenou (2005) a Občan Havel přikuluje (2009). "Emigroval jsem v roce 1969, když mi bylo šestnáct, ale už tehdy jsem v Kolíně viděl dvě Havlovy hry," vzpomněl Novák v rozhovoru s HN.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.