Exprezident Václav se potýkal ze zdravotními problémy už od začátku 80. let, kdy byl vězněm svědomí komunistického režimu. Na jeho zdravotním stavu se ale podepsalo také silné kouření a změna života po zvolení prezidentem.

Dramatik a disident Pavel Kohout dopad výkonu prezidentské funkce zmínil v nedělním rozhovoru pro rakouskou televizi ORF. V něm uvedl, že její přijetí Havlem ho překvapilo.

"Divil jsem se, že se prezidentského úřadu ujal," prohlásil Kohout. Podle něj bývalému prezidentovi nejvyšší úřad nevyhovoval, z buřiče se najednou stal vrchností. "Tím trpěl," dodal.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.