Schwarzenberg byl s Havlem v těsném kontaktu i v posledních letech, kdy se role otočily a více na očích byl současný šéf TOP 09.

Alexandr Vondra si v našem rozhovoru posteskl, že poslední rok byl mimořádně těžký, protože odešla řada jeho přátel z disentu. Cítíte to podobně?

Jsem na tom stejně. Byli jsme tehdy taková parta na Hradě, v ní byl Jirka Křižan, Michael Žantovský, Saša, já. Společně jsme to táhli. Nejdřív zemřel Křižan, pak Jirka Dienstbier hned na začátku roku. Sice jsme měli odlišné politické názory, byli jsme ale hodně blízcí přátelé. On se mnou dělal vůbec první rozhovor v Čechách, bylo to někdy v 80. letech do jednoho undergroundového časopisu. Pak zemřel Jirous, kterého jsem měl velmi rád, bydlel i u mě, byli jsme v těsném kontaktu. A teď pan Václav sám. To je prostě blbej rok.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.