V katedrále sv. Víta se pohřební obřady konají málokdy, a když, jde vždy o významné osobnosti. "Většinou se jedná o lidi z řad duchovenstva, ale také význačné vědecké, kulturní a politické osobnosti," vysvětluje mluvčí pražského arcibiskupství Aleš Pištora.

Chrám svatého Víta je ale pro Čechy historicky mimořádným místem. Smuteční obřady, které vždy sloužil arcibiskup, zde totiž mívali čeští panovníci už od dob Václava II.

"Takové propojení chrámu s životem vládců je v evropském kontextu naprosto ojedinělé," řekla historička z Ústavu dějin umění Akademie věd Klára Benešovská.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.