Ondřej Šimetka má za sebou náročnou službu. Spolu s týmem lékařů ve čtvrtek celou noc řešil, kam převézt rodičku s dvojčaty – na jeho klinice v ostravské fakultní nemocnici totiž nebylo pro dvě předčasně narozené děti místo. Nakonec je posílal vrtulníkem až do Hradce Králové.

Ani teď však nemůže vypnout telefon. Jako přednosta gynekologicko-porodnické kliniky musí být na příjmu pořád. „Jsem na to už zvyklý, na misích s Lékaři bez hranic jsem byl na vysílačce třeba osm měsíců v kuse,“ vzpomíná v rozhovoru pro HN Šimetka, který před lety vyjel jako jeden z prvních Čechů na humanitární misi. Teď Lékaři bez hranic slaví čtyřicáté výročí a v Česku mají na sedmdesát spolupracovníků.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.