Namrzlé vozovky komplikují dopravu především na severní Moravě a na Valašsku. Na některých dalších místech republiky mrholí, ve vyšších polohách leží i ujetý sníh.

Náledí se v pondělí ráno vytvořilo na některých místech Jesenicka. Silničáři před namrzajícím deštěm na vozovce varují zejména v oblasti Zlatohorska. Nabádají k opatrné jízdě.

"Na Jesenicku prší a místy se tvoří náledí. Řidiči musejí být opatrní hlavně v okolí Zlatých Hor, Rejvízu či Ondřejovic," uvedl jesenický dispečer silničářů.

Mrholení a mlhy, které místy namrzají, mohou zkomplikovat jízdu i v části Zlínského kraje. Vozovky s námrazou se zřejmě objeví například na Vsetínsku, v okolí Valašského Meziříčí či Brumova - Bylnice.

V horských oblastech jsou hlavní silniční tahy holé a mokré, na silnicích druhých a třetích tříd se vyskytuje nesouvislá vrstva ujetého sněhu do pěti centimetrů, krytá posypem.

Potíže mohou řidiče čekat také v Jihočeském kraji. Hlavně ve vyšších polohách okresů Český Krumlov a Prachatice a na Šumavě leží na udržovaných silnicích zbytky zledovatělého sněhu kryté posypem.

V Karlovarském kraji mohou dopravu hlavně v horských polohách komplikovat zbytky navátého sněhu. Závěje se tvořily především kolem Božího Daru a Klínovce.

S ustáváním větru se ale situace zlepšila a k odtávání sněhu ze silnic přispělo i oteplení. V regionu se nyní teplota pohybuje mezi nulou až čtyřmi stupni nad nulou. Všechny vozovky jsou už sjízdné.

Mrholit bude i nadále

Na mlhu si musí řidiči dávat pozor v Plzeňském kraji, která je může zaskočit především na severním Plzeňsku, a také na zbytky sněhu na silnicích. Sníh komplikuje sjízdnost hlavně na Šumavě. Teplota v regionu se pohybuje mezi minus jedním stupněm až po šest stupňů nad nulou a místy může mrholit nebo slabě foukat.

Ujetý či rozbředlý sníh pokrývá také silnice ve vyšších polohách na Žamberecku a v Železných horách v Pardubickém kraji. Hlavní silniční tahy jsou většinou mokré a sjízdné bez omezení. Na východě Čech by mělo být zataženo až oblačno, místy s deštěm nebo mrholením.

Související