Vítězem letošní hitparády nejtrapnějších výroků se celkem s přehledem stal exministr průmyslu Martin Kocourek se svým odkláněním milionů od manželky. Ale zapomínat by se nemělo ani na ty, co skončili v jeho závěsu.

Je tu celá řada dalších politiků, úředníků nebo podnikatelů, kteří ze sebe dokázali vypotit velmi nevěrohodné, přitroublé, směšné, nejapné, naivní či přímo naštvané reakce na dotazy reportérů HN a serveru IHNED.cz.

Níže nabízíme jejich přehled. V přiložené anketě pak můžete hlasovat, které vyjádření se stane tím nejpřitroublejším za rok 2011.

A ještě pro připomenutí loňský vítěz. Stal se jím tehdejší šéf pražské ČSSD Petr Hulinský s tímto výrokem: "Mé majetkové přiznání je naprosto v pořádku, protože jako… protože není možné, aby v pořádku nebylo." Hulinský tak reagoval poté, co více než tři týdny dlužil odpovědi na otázky HN, jež se pídily po jeho oficiálních příjmech z městských firem.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.