V kasinu Happy Day na Václavském náměstí vypukl v pátek odpoledne požár.

Na místo dorazily hasičské jednotky, řekla mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová. Velitel zásahu David Vratislavský řekl, že požár nebyl rozsáhlý. S největší pravděpodobností vzplanula jedna ze světelných ozdob a ventilace následně rozšířila kouř po celém kasinu, uvedla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Ještě před příjezdem hasičů budovu opustilo 30 hráčů a zaměstnanců kasina. Nikdo nebyl zraněn. Na místo dorazila asi desítka hasičských vozů, ale také záchranná služba a několik policejních aut. Oznámení policie přijala ve 13:15. Místo následně obehnala páskou. Zhruba po hodině zásah ukončila. Nyní se zakouřené prostory kasina odvětrávají.

Hasiči měli nejdřív podezření, že hoří v podzemních prostorách. "Proto jsme museli udělat násilné vstupy v zakouřeném prostoru," řekl na místě velitel zásahu.

"Nakonec po nalezení ohniska požáru bylo zjištěno, že se jednalo o požár elektroinstalace nad vstupním portálem," doplnil. Hasiči sice do budovy natáhli několik hadic, požár ale nakonec uhasili přístrojem se stlačeným oxidem uhličitým.