Tenistka Petra Kvitová, špičkový chirurg Bohdan Pomahač a pražský primátor Bohuslav Svoboda ovlivnili v roce 2011 nejvýrazněji život v Česku nebo zemi nejvíce proslavili ve světě.

Tak dopadlo hlasování 110 výrazných veřejných osob, které zaslaly redakci HN svůj názor do ankety Osobnost roku 2011. Počítaly se odpovědi, které přišly do uzávěrky v pátek 16. prosince - tedy například úmrtí Václava Havla, který zemřel 18. prosince, nemohli vzít hlasující v potaz.

Petra Kvitová se objevila na jednom z prvních tří míst u 49 hlasujících, patnáctkrát jako jednička. "Těžko byste našli člověka, kvůli kterému v poslední době tolik lidí v cizině hledalo, kde na mapě leží Česká republika," zdůvodnil přítomnost české hráčky ve své nominaci Jiří Moser, řídící partner PwC ČR.

Chirurg Bohdan Pomahač dostal hlasy od 30 účastníků ankety, pro 14 z nich byl nejlepší. Poradkyně a auditorka Lucie Vorlíčková jej uvedla na druhém místě s poznámkou: "Za angažovanost v oblasti plastické chirurgie. Za kuráž prosadit se v její kolébce a za úspěch, kterým dělá jméno České republice."

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.