Exministr financí Vlastimil Tlustý má ideální politickou paměť: na detaily daňových odpustků si nevzpomíná, zato naprosto jistě ví, že nikomu nepomáhal, nic neblokoval a podepisoval jen to, co mu poručili podezřelí. „Pardon, podřízení,“ opravil se Tlustý.

HN: Za jakých okolností jste odpustil dvanáct milionů korun Setuze?

Bohužel, to vám neřeknu. Můj podpis tam byl určitě finální, to znamená po podepsání všech příslušných odpovědných. Jinými slovy, já jsem tomu nevěnoval žádnou individuální pozornost. To totiž procházelo poměrně složitým mechanismem a já jsem byl na vrcholu celé té mašinerie. Já jsem to víceméně formálně stvrzoval. To znamená, že já vám k tomu nemůžu říct vůbec nic. Ani k jinému podobnému případu, protože já jsem se jim nevěnoval.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.