Advokátní kancelář Šachta & Partners, které Nadační fond proti korupci Karla Janečka přisoudil jednu z hlavních rolí při korupci v pražském dopravním podniku, se tvrdě brání.

V úterý zveřejnila hlasovou nahrávku telefonického hovoru klíčového svědka v kauze Vladimíra Sitty mladšího s šéfem protikorupční policie Tomášem Martincem.

Právníci od Drahomíra Šachty právě tuto audionahrávku už dříve poslali i na Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS). Domnívají se totiž, že Sitta má s Martincem nadstandardní vztahy, a požádali inspekci o prošetření (jejich písemný podnět si přečtěte ZDE)

Inspekce nyní Martince a jeho lidi skutečně prověřuje.

Podle právníků propojení Sitty a policie dokazuje ještě videonahrávka pořízená 16. prosince 2011. Sitta mladší na ní za asistence členů protikorupční policie i pořádkové služby předává advokátům ze Šachta & Partners svou kancelář v tiskárně Neograph, která měla do DPP dodávat předražené jízdenky na MHD.

Sitta, který ve firmě skončil, na videu tvrdí, že disponuje materiály patřícími protikorupční policii. Jejich držení zdůvodňuje tím, že je má k posouzení jako soudní znalec. AK Šachta & Partners to považuje za nesmysl. 

Na nový vývoj v případu upozornila v pondělí Česká televize. Martinec pro ČT řekl, že se celá kauza jen snaží zmařit vyšetřování korupce v DPP.

Podnět pro GIBS od advokátů Šlachta&Partners

podnet_inspekci

Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.