Přes 4,5 miliónů obyvatel Česka, kteří si platí soukromé penzijní připojištění, dostane do konce února od svého důchodové fondu dopis.

Pro čtyřicet procent z nich bude jeho sdělení jednoduché: Spořte víc, nebo s nástupem penzijní reformy přijde o státní příspěvek.

Zhruba 1,7 miliónu lidí si posílá na penzijní spoření méně než 300 korun měsíčně. Od ledna 2013 by nedostávali žádný státní příspěvek.

Zvýšit si měsíční vklad do fondu o stokorunu budou ale muset i lidé, kteří teď spoří pětistovku měsíčně a budou si chtít udržet dosavadní výši státního příspěvku 150 korun.

Stát naopak "přisype" klientům, kteří spoří tisíc korun a víc. Současný maximální státní příspěvek se totiž od měsíční úložky tisíc korun a víc zvýší na 230 korun měsíčně.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.