V noci z úterý na středu poslal do mailových schránek třiceti pěti poslanců anonymní pisatel výhružný dopis. V něm jim vyhrožoval smrtí, pokud ve sněmovně podpoří zákon o majetkovém vyrovnání státu s církvemi.

“Vaše případné odsouhlasení je na šibenici. Mám souhlas zabít poslance, co pro to zvednou ruku. Odstranění může být provedeno jakýmikoliv prostředky, aby bylo pomoženo zachovat demokracii,” napsal anonym. V e-mailu byla dokonce zmínka, že souhlas dal "poslanec Vondra", žádný takový zákonodárce však ve sněmovně není.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.