Detektivové České pojišťovny (ČP) si mohou za uplynulý rok zapsat jeden neradostný rekord v téměř 185 leté historii fungování společnosti.

V roce 2011 odhalili pojistné podvody za více než 338 milionů korun, což je o 22 procent víc než v roce 2010 a o 40 procent víc než v roce 2009.

Podobná čísla hlásí i pojišťovna Generali. Z jejích statistik za poslední čtyři roky vyplývá, že pojistných podvodů je sedmkrát více než v roce 2008 před příchodem ekonomické krize. 

Zatímco v roce 2008 se celková částka zachycených podvodů pohybovala na hranici 10 milionů korun, v loňském roce se přiblížila částce 74 milionů korun. 

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.