Německý podnikatel Klaus Peter Schimmelpfennig přišel v úterý k Městskému soudu s převratným svědectvím v kauze vytunelovaných CS fondů: tvrdí, že za jedním z největších finančních zločinů české historie stojí uhlobaron a miliardář Pavel Tykač.

Schimmelpfennig soudu popsal, že polovina ze zmizelých jeden a čtvrt miliardy korun z CS fondů zamířila na účet vládce hnědouhelné společnosti Czech Coal Tykače a další část peněz byla převedena k Tykačovu spolupracovníkovi Františku Chobotovi, nedávno přejmenovaného na Buška.

Němec se zároveň přiznal k tomu, že peníze vyvedené do zahraničí pro oba Čechy vypral přes své firmy. Ještě předtím se ale ujistil, že případ z roku 1997 je promlčený a nehrozí mu trestní stíhání.

Pavel Tykač Schimmelpfennigovu verzi vyvrací. "Schimmpelfennig a Chobot mne vydírali, u soudu zaznívaly jen lži," řekl Tykač pro IHNED.cz.

"Už víc než před rokem mne začala vydírat partička, kterou s velkou pravděpodobností šéfuje František Chobot. Jeden člověk za mnou přišel s tím, že jejich konáni v kauze CS fondy je promlčené, zatímco já mohu být ještě stíhaný. Nabízeli, že mi za 500 milionů korun poskytnou odborné poradenství k tomu, abych stíhán nebyl. Já to odmítl," dodal Tykač.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.