Čeští vojáci si vyzkoušeli, jak těžké je předávání pokynů cizím jednotkám. Na americké vojenské základně v Hohenfelsu, kde trénují před svým dubnovým odjezdem do Afghánistánu, cvičili společně s Rumuny.

A jednoduché to rozhodně neměli. Jak se ukázalo, vést tohoto spojence může být minimálně stejně obtížné, jako nezkušenou armádu na Blízkém východě.

Jednu z cvičných misí museli dokonce američtí instruktoři několikrát přerušit. Čechům se totiž nepodařilo dostatečně zkrotit rumunské kolegy, kteří vjeli do vesnice a bez povolení místních úřadů začali prohledávat budovy.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.