Je to první konkrétní informace o tom, jak se státu prodražilo nedávné sčítání lidu. Nevládní projekt Restart připravil studii – kterou má týdeník Ekonom exkluzivně k dispozici - a podle které se loni mohli Češi sčítat o zhruba 1 a půl miliardy korun levněji.

Podle nejnovějších odhadů Českého statistického úřadu stálo loňské sčítání něco málo přes 2,3 miliardy korun. Studie Restartu ale tvrdí, že pokud by Česko sčítalo své obyvatele stejně jako skandinávské země, Rakousko nebo Slovinsko, mohlo se dostat k nákladům mezi 300 až 700 miliony.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.