Miliardář Petr Lukeš, který koncem devadesátých let uprchl na Floridu, si v pátek na dálku vyslechl, že je nevinný. Krajský soud v Plzni ho zprostil obžaloby z údajného tunelování firem kolem chomutovských válcoven.

„Podle rozhodnutí soudu žalovaný skutek není trestním činem,“ uvedla pro týdeník Ekonom mluvčí soudu Alexandra Vaňková.

Spolu s Lukešem, bývalým šéfem skupiny Cimex, pod níž spadá největší hotelová síť Orea Hotels, soud osvobodil ještě dalších pět tehdejších manažerů válcoven.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Podnikatel Petr Lukeš, který v roce 1997 převedl majetek společností VT Dioss Chomutov a tří dceřiných firem v celkové hodnotě 800 milionů korun na novou firmu Válcovny trub Chomutov, se podle obhájců jen snažil zachránit upadající podnik. Plzeňský soud ho nyní již podruhé osvobodil.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.