Firma Mavex vydělávala na zakázkách pražského dopravního podniku. A zároveň financovala obchody Marie Novákové, matky tehdejšího ředitele dopravního podniku Martina Dvořáka. HN to zjistily při zkoumání majetku Dvořáka a jeho rodiny.

Ale popořádku. Marie Nováková si v roce 2009 za 1,6 milionu eur koupila dům na Madeiře. Jak zjistil server Aktuálně.cz, půjčila si na něj od hongkongské společnosti Unitex International Capital Limited, která si ve stejný den půjčila 100 milionů korun od společnosti Mavex Group Incorporated z Panenských ostrovů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.