"My jsme legie. Neodpouštíme. Nezapomínáme. Očekávejte nás." Tímto tradičním heslem ohlásili čeští a slovenští členové hackerského hnutí Anonymous útok na web Ochranného svazu autorského (OSA).

Svaz se totiž hlásí k podpoře mezinárodní dohody ACTA, která se týká ochrany duševního vlastnictví a boje s internetovým pirátsvím. Podle Anonymous dohoda omezuje svobodu slova a neutralitu internetu.

K útoku má dojít ve čtvrtek v šest hodin odpoledne. "OSA už dlouhé roky terorizuje ČR svými autorskými poplatky za každé prodané médium," píše se v tiskovém prohlášení Anonymous.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.