Server Vlády ČR ve čtvrtek napadli hackeři. "Zaznamenali jsme 15 milionů žádostí o přístup za hodinu. Běžně se toto číslo pohybuje kolem dvou tisíc," řekl iHNed.cz mluvčí vlády Jan Osúch. Chod Úřadu vlády podle něj nebyl nijak narušen.

Pokusy o přístup přicházely z IP adres celého světa. Jejich původ může být pouze simulováný přes proxy servery nebo na dálku ovládnuté počítače.

"Naši IT odborníci během tří hodin těmto IP adresám postupně zakazovali přístup na naše stránky," uvedl Osúch.

Úřad vlády kvůli útokům zatím policii nekontaktoval. Mluvčí policejního prezidia nedokázala odpovědět na otázku, zda se policie útokem zabývá.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.