Bývalý šéf pražského dopravního podniku Martin Dvořák je ve velmi vážném podezření přinejmenším ze střetu zájmů. Policie se zajímá o jeho majetek, jeho matka totiž například získala vilu za pomoci firem, které získávaly peníze z lukrativních zakázek Dopravního podniku Praha za Dvořákovy éry.

"Zatím jsou to virtuální, mediální spekulace," komentuje bývalý primátor Prahy Pavel Bém informace o tom, jak se hospodařilo v pražském dopravním podniku.

HN: Jak je možné, že nikdo z politiků netušil, co se děje v dopravním podniku? Třeba případ předražených jízdenek a výtěžku z jejich prodeje, který směřoval do firem v daňovém ráji?

Pokud se ukáže, že jízdenky byly předražené, tak to nepochybně musí vést k trestnímu stíhání. Kdyby se ukázalo, že Martin Dvořák nehospodařil s péčí řádného hospodáře a že připravil veřejnou instituci o nějaké finanční prostředky, tak na něj musí být podáno trestní oznámení. Nicméně já nevěřím tomu, co se píše v novinách. Vše je zatím v rovině spekulací, netroufám si proto celý příběh komentovat. Znám desítky takových příběhů, kdy to začalo zázračným obviněním, interpretací nějakého předražení a pak se ukázalo, že to nebyla pravda.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.