V Praze se po Opencard může zrodit další finanční propadák. Dokonce hrozí, že se v něm utopí víc peněz než téměř jedna miliarda korun utracená v projektu proslulé červené karty.

I tentokrát jde o myšlenku, která spatřila světlo světa na IT oddělení pražského magistrátu.

Vývoj a zavádění informačního systému Proxio, který má sjednotit některé magistrátní agendy s městskými částmi a dalšími organizacemi, už Prahu stál minimálně tři čtvrtě miliardy korun. A dalších 680 milionů je mělo následovat. Druhou investici ale Praha zatím stopla. I za cenu toho, že systém zatím není zcela funkční.

"Původní myšlenka byla dobrá, bohužel její realizace pokulhává," uvedla Eva Vorlíčková, radní pro IT.

Systém již částečně běží především na počítačích pražského magistrátu a na počítačích jednotlivých městských částí, také s ním pracuje Městská policie.

Zaměstnanci s ním ale nejsou příliš spokojeni. Problém je v tom, že přes vysoké náklady není zdaleka hotova jeho implementace, zatím také nekomunikuje s ostatními počítačovými systémy pro spisovou službu nebo účetnictví a není úplně propojen se všemi městskými částmi.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.