Kvůli kolabujícímu novému systému vyplácení sociálních dávek musely stovky zaměstnanců po celé republice v posledních dvou víkendech do práce. Tam přepisovali do nového systému formuláře, které v uplynulých dnech s klienty vyplnili ručně - do počítače totiž nešly zadat.

"Všechno je pomalejší. A co se vám podaří do systému zadat, tak se vám zbortí," říká vedoucí Úřadu práce pro Prahu východ Jaroslava Martínková.

Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek totiž rozhodl, že od počátku ledna se přejde u většiny vyplácených dávek na zcela nový způsob.

Kromě toho, že úřady práce mají nově na starosti například dávky v hmotné nouzi, které rozdělovaly dříve obce, tak pro výplatu dávek se začal používat nový počítačový systém, vyvinutý a spravovaný společností Vítkovice IT Solution. A ten se teprve dolaďuje. Navíc jej nezajišťují jako dosud informatici úřadu, ale externí firma.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.