Sílící mrazy a deset mrtvých bezdomovců přiměly pražské radní k aktivitě. Rozhodli se pro ně zřídit první ze tří vyhřívaných stanů.

Už loni přitom městu nabízel velkou nafukovací halu podnikatel Dalibor Dědek. Magistrát ji odmítl s tím, že pro ni nemá vhodné pozemky.

Stan nechali radní postavit na Rohanském ostrově, kde přetrvává velká koncentrace lidí bez přístřeší. Nalezne v něm místo 50 zájemců, vybavení pro nocování dodá česká armáda.

"Máme vytipována další dvě místa, kde by stany mohly být eventuálně postaveny," sdělil náměstek primátora Ivan Kabický s tím, že další služby bude nabízet loď Hermes. 

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.