Pirátská vlajka nad hlavou, na obličeji masky. Tak vypadal protest proti smlouvě ACTA, který do centra hlavního města svolala Česká pirátská strana. Podle očekávání organizátorů dorazilo protestovat zhruba dva tisíce lidí. Nad hlavou měly transparenty s nápisy "ACTA škodí vám i lidem ve vašem okolí", "ACTA = kyberfašismus" či "Neberte mi moje porno".

"Převažují mladí lidé, vyhrává tady rádio Rastafari," hlásila z místa zpravodajka serveru IHNED.cz.

Kolem čtvrté hodiny demonstrace skončila na náměstí Jana Palacha. Průvod se cestou ze Staroměstského náměstí zastavil u Úřadu vlády. Jakub Michálek zde představil čtyři požadavky Pirátů. "Žádáme zastavení ratifikace ACTA a zamezení vzniku podobných smluv, ustanovení svobody internetu ústavním zákonem a větší transparentnost financování politických stran," řekl do megafonu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.