Přímou cestu k marketingovému oslovení 21 tisíc fanoušků facebookové komunity Proti šedi získal zloděj, který se dostal k heslu jejich profilu. Přístup nezpeněžil, zato zaplavil fanoušky, které spojuje zájem o módu, trendy, gastronomické či kulturní tipy, vulgaritami a nesmysly.

"Někdo z našich správců se zřejmě špatně odhlásil z facebookového profilu, zloději se podařilo získat heslo a pak nás odstavil od možnosti upravovat obsah stránek," popisuje Jana Kománková z uskupení Proti šedi. Oficiální správci stránek byli v tu chvíli bezmocní.

S masivním rozvojem sociálních sítí tak vznikl i nový typ kriminality - krádeže identity. "Policie se těmito případy zabývá ve stále větší míře. Vyvstávají stále nové a nové případy," potvrzuje Karel Kuchařík, který na Policejním prezidiu vede skupinu zabývající se počítačovou kriminalitou.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.